جلسه رفع مشکلات صنایع و معادن شهرستان با حضور دکتر طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،فرمانداران رفسنجان و انار ، جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار، مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ، معاونین فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد
 
حسین رضایی فرماندار رفسنجان در جلسه رفع مشکلات صنایع و معادن شهرستان عنوان کرد: پتانسیل عظیم صنعت مس سرچشمه در رفسنجان وجود دارد که با بروز خسارت و متضرر شدن قشر کشاورز بهره مندی از صنعت مس نیاز ضروری است.
 
وی بیان کرد :  بیش از هزار حلقه چاه کشاورزی در شهرستان وجود دارد و قبلا هر ساله به طور میانگین ۴۵ هزار تن محصول هر ساله برداشت می شد که از سال ۹۵ تا کنون با بحران های خشکسالی، تغییرات اقلیمی و سرما و گرمازدگی مواجه شدیم.
 
رضایی ادامه داد: در شهر صفاییه و بهرمان با افزایش قیمت زمین روبرو هستیم که همین علت گرانی زمین باعث شده کسی به سمت نواحی صنعتی و‌سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه که منجرربه اشتغالزایی می شود نرود.
 
وی همچنین به پرداخت مالیات رفسنجان اشاره کرد و گفت: این شهرستان به اندازه ۴ برابر درآمد پسته، مالیات پرداخت می کند و جزو شهرستان های اول در راستای پرداخت مالیات هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ویژگی برخورداری شهرستان رفسنجان معضلی رنج آور است و رفسنجان با بحران خشکسالی و کمبود منابع آبی، سیل و سرمازدگی و گرمازدگی ها دست و پنجه نرم می کند.
 
حجت الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان ‌ و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۰ درصد معادن مس کشور در رفسنجان تحت عنوان مجتمع مس سرچشمه وجود دارد.
 
وی افزود: ظرفیت بزرگی برای اشتغالزایی و ایجاد صنایع جنبی محسوب می شود در حالی که بیش از ۱۴ هزار فرد تحصیلکرده و جوان بیکار در این شهرستان زندگی می کنند.
 
حجت الاسلام جلالی ادامه داد: از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی  به عنوان زیرساخت برای ایجاد کارخانه های صنایع تبدیلی و جنبی مس می توان استفاده کرد