در مباحث اقتصادی و اشتغال چشم ها و امید ها به مس سرچشمه است
 
سرپرست فرمانداری رفسنجان در جلسه شورای اداری شهرستان که صبح امروز برگزار شد. اظهار کرد: در سیل اخیر ۲۰۰ واحد مسکونی تخریب شد که با هماهنگی مجتمع مس سرچشمه تسهیلات و کمک نقدی در آینده نزدیک به حساب صاحبان خانه های تخریبی ناشی از سیل واریز. خواهد شد تا نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.
 
وی ادامه داد: امیدواریم تسهیلات دولتی و نیز تسهیلات بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی هم به زودی جذب و قبل از نوروز امسال خانه ها ساخته و تحویل سیلزدگان شود.
 
وی با اشاره به اینکه در آستانه فصل سرما و بارش ها هستیم افزود: مسیرهای رودخانه توسط اداره اب منطقه ای مشخص شوند.
 
رضایی بیان کرد: در مباحث اقتصادی و اشتغال چشم ها و امید ها به مس سرچشمه است امیدواریم سرمایه گذاری در ۴ شهرک های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی  انجام و اشتغالزایی رونق بگیرد.
 
وی در زمینه روی اوردن به کشت های جایگزین و احداث گلخانه نیز گفت: اگر ۲ هزار هکتار گلخانه در شهرستان ایجاد شود می تواند به اندازه ۸۰۰ هزار هکتار باغ پسته ارزاوری و درآمدهایی داشته باشد.
 
سرپرست فرمانداری رفسنجان بیان کرد: کمبود دارو در شهرستان احساس می شود با بررسی ها دانشگاه علوم پزشکی نسبت به این موضوع و رفع کمبود دارو اقدام کند.
 
وی در خصوص پروازهای فرودگاه نیز تصریح کرد: این پروازها در رفسنجان منظم و افزایش خواهد یافت.
 
این مقام مسئول در حوزه وظایف مسئولان هم اظهار کرد: مردم باید از ظرفیت نماینده جهت انجام پروژه های مهم جذب تسهیلات و امهال وام های کشاورزی و ... استفاده کنند و حوزه کاری نماینده بالاتر از این است که صرف  مسائل کوچک شود و باید خواسته هایی که مربوط به دستگاه های اجرایی است از دستگاه های اجرایی مطالبه شود.
 
وی ادامه داد: بحث پیشرفت ها و عملکردهای اداره ها باید نشر داده شود تا عموم مطلع شوند و‌موفقیت ها را به نسل جوان بازگو کرد.
 
 
 
حجت الاسلام عسکری امام جمعه رفسنجان در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت؛ ضرورت بصیرت و بینش عمیق برای شناخت دشمن و راه های برون رفت از توطئه های دشمن
 
وی افزود: به اذعان رسانه های صهیونیستی؛ پروژه اغتشاش در ایران شکست خورد چون مردم همراهی نکردند
 
امام جمعه بیان کرد: مراقب سرگرم کردن مسئولان به حواشی و نپرداختن به اصول کارها و برنامه ها باشیم، یک مدیر باید مسئولیت اصلی خود را بشناسد و سرگرم حواشی نشود
 
وی افزود: مشکلات در داخل کشور هست و واقعیت دارد اما اینها هم دیده شود که ۲۲ کشور متقاضی خرید پمبادهای ایران هستند
 
وی در خصوص اتحاد دی بین مسئولان گفت: اتحاد، وحدت و همدلی همه مسئولان راه مقابله با توطئه های دشمن است و نسبت به کار و تلاش مضاعف اهتمام ورزیم و ادارات عملکردهای خودشان را ترسیم کنند و در مقابل دید ارباب رجوع ها قرار دهند
 
 
فرمانده سپاه رفسنجان هم در این نشست اظهار کرد: آبرسانی به ۱۱۳ روستای این شهرستان با کمک دولت و شرکت آبفا در حال انجام است.
سرهنگ محمد پساوند در تشریح انجام این پروژه اظهار کرد: خط انتقال اب به کبوترخان ۲۷ کیلومتر در حال انجام است که تا پایان اذر به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود: دو حلقه چاه آب آشامیدنی در دره جوز و کبوترخان حفر می شود البته خط انتقال اب به منطقه نوق در فاز اول به میزان ۲۶ کیلومتر در دست اقدام است که تا پایان آذرماه این فاز نخست تکمیل می شود.
 
سرهنگ پساوند تصریح کرد: ساخت ۲۴ مخزن آب در شهر در حال اجراست که تا کنون سه مورد احداث شده و بقیه آن ها تا سال ۱۴۰۳ اجرا و تکمیل خواهد شد